Радови на реконструкцији и проширењу домског игралишта ушли су у завршну фазу. Након обављених земљаних радова, постављања подлоге и асфалтирања, приступило се изливању заштитног гуменог слоја преко асфалта који је у функцији безбедности ученика приликом бављења спортом. Набављене су и постављене нове кошаркашке конструкције са таблама и обручевима као и голови за мали фудбал. Урађена је и заштитна ограда иза једне стране игралишта. У суботу и недељу, десетог и једанаестог октобра извршено је наношење другог слоја боје на изливени гумени гранулат на игралишту. У зависности од временских прилика требало би ускоро да буду исцртане (обележене) линије спортског терена, чиме би планирани радови у потпуности били завршени.

Терен за мале спортове је адекватно осветљен са четири рефлектора, па ће домци моћи да се баве спортским активностима и у вечерњим сатима. Поред кошарке и малог фудбала ученицима ће бити омогућено да на истом игралишту играју и одбојку, а у зависности од интересовања и тенис, као и бадминтон.

Бојење игралишта