Данас Дом слави Свете Ћирила и Методија и уједно обележава 69 година од оснивања и непрекидног рада. Одлука о оснивању Дома донета је у марту 1949 године а прве  ученике Дом је примио на смештај већ почетком маја исте године. Домска слава је установљена 2003 године.

Свечани ручак за госте заказан је за 14,00 часова. Свечана вечера за ученике планирана је за 20,30 часова. На мини свечаности за ученике поводом Дана Дома, поред похвала и награда за поједине ученике, биће проглашен и награђен и ученик генерације. Ове године је то Исидора Љујић, из Нове Вароши, ученица Гимназије.

Поводом Дана Дома из штампе је изашао и нови, дванаести број домских новина „Домче“, у којима је на карактеристичан начин приказан рад Дома у протеклих годину дана.

Свим ДОМЦИМА, девојкама и момцима, ученицима и запосленима, честитамо Домску славу. Гостима желимо пријатан боравак у нашој установи.